folktandvarden

Om Folktandvården

Vi erbjuder alla former av tandvård – förebyggande tandvård, barn- och ungdomstandvård, allmäntandvård och specialisttandvård. Folktandvården är en del av Region Östergötland och vi har cirka 40 kliniker på 20 orter i länet.

Kontakt

Observera att kontaktuppgifterna inte är till för ärenden som rör din vård. Om du har frågor som rör din tandvård, kontakta oss alltid via 1177.se Länk till annan webbplats.. Där hittar du också våra öppettider.

Tandvårdsledning

Anna Carin Dahlgren, tandvårdsdirektör
annacarin.dahlgren@regionostergotland.se
010-103 03 82

Stab

Helene Rödjevi, ledningssekreterare
helene.rodjevi@regionostergotland.se
010-103 02 80

Folktandvården Ryd

Carina Bremer, klinikchef
carina.bremer@regionostergotland.se
010-103 38 42

Folktandvården Berga
Joanna Sekowska-Baranowska, klinikchef
joanna.sekowska-baranowska@regionostergotland.se
010-104 89 94

Folktandvården Ekholmen
Kenan Omeragic, klinikchef
kenan.omeragic@regionostergotland.se
010-103 87 58

Folktandvården Skäggetorp
Jourkliniken Skäggetorp
Folktandvården Linghem
Maria Chevalier, klinikchef
maria.chevalier@regionostergotland.se
010-103 50 18

Folktandvården Ljungsbro
Jimutha Malalatunga, klinikchef
jimutha.malalatunga@regionostergotland.se
010-103 55 32

Folktandvården Kisa
Folktandvården Rimforsa
Folktandvården Österbymo
Charlotta Blomberg, klinikchef
charlotta.blomberg@regionostergotland.se

010-103 59 92

Folktandvården Lilla torget
Fouzieh Eliassy, klinikchef
fouzieh.eliassy@regionostergotland.se
010-103 59 95

Jimutha Malalatunga, klinikchef
jimutha.malalatunga@regionostergotland.se
010-103 55 32

Folktandvården Åtvidaberg
BrittMarie Jarkiewicz, klinikchef
britt-marie.jarkiewicz@regionostergotland.se
010-103 50 19

Folktandvården Druvan
Mats Svensson, klinikchef
mats.svensson@regionostergotland.se
010-104 49 13

Folktandvården Hageby
Jourkliniken Hageby
Folktandvården Vikbolandet
Gunvor Didrikson, klinikchef
gunvor.didrikson@regionostergotland.se

010-104 49 50

Folktandvården Skarptorp
Merhas Kasirga, klinikchef
merhas.kasirga@regionostergotland.se
010-104 49 21

Folktandvården Sparven
Lotta Wärn, klinikchef
lotta.warn@regionostergotland.se
010-104 29 44

Folktandvården Sandbyhov
Folktandvården Åby
Sharre Chizarie, klinikchef
sharre.chizarie@regionostergotland.se
072-500 59 54

Folktandvården Finspång
Gunvor Didrikson, klinikchef
gunvor.didrikson@regionostergotland.se
010-104 49 50

Folktandvården Skärblacka
Britt-Marie Petersson, klinikchef
britt-marie.petersson@regionostergotland.se
010-104 52 52

Folktandvården Söderköping
Folktandvården Valdemarsvik
Minna Zemar, klinikchef
minna.zemar@regionostergotland.se
010-104 48 37

Folktandvården Motala
Fereshta Jamshedi, klinikchef
fereshta.jamshedi@regionostergotland.se
010-104 88 27

Folktandvården Borensberg
Jenny Kempe, klinikchef
jenny.kempe@regionostergotland.se
010-104 26 61

Folktandvården Vadstena
Jan-Erik Björling, klinikchef
jan-erik.bjorling@regionostergotland.se
010-104 89 05

Folktandvården Mjölby
Folktandvården Boxholm
Folktandvården Mantorp
Joakim Axelsson, klinikchef
joakim.axelsson@regionostergotland.se
010-104 89 44

Folktandvården Ödeshög
Joanna Sekowska-Baranowska, klinikchef
joanna.sekowska-baranowska@regionostergotland.se
010-104 89 94

Centrum för oral rehabilitering
Carin Starkhammar Johansson, verksamhetschef
carin.starkhammar.johansson@regionostergotland.se
010-103 88 96

Centrum för orofacial medicin
Ulf Magnusson, verksamhetschef
ulf.j.magnusson@regionostergotland.se
010-104 29 11

Centrum för ortodonti/pedodonti
Lotta Ranggård, verksamhetschef
lotta.ranggard@regionostergotland.se
010-104 49 72

Senast uppdaterad

Hjälpte informationen på den här sidan dig?
Till startsidan för Folktandvården Östergötland

En del av Region Östergötland

Folktandvården Östergötland

Region Östergötland
581 91 Linköping
Organisationsnummer:
23 21 00-0040

Sociala medier